W pigułce

Serdecznie witam Was na moim blogu “Recepta na podróż”. Mam nadzieję, że zainteresuję Was swoją podróżniczą pasją i tak jak ja, będziecie chcieli odkrywać coraz więcej i więcej. Jestem obywatelką Europy, dlatego większość tutejszych wpisów dotyczy wojaży po Starym Kontynencie. jedmak żyję nadzieją na postawienie swoich stóp w niedalekiej przyszłości na każdym kontynencie.

Więcej informacji o mnie znajdziecie tutaj.

Jeśli jesteście tutaj po raz pierwszy, poniżej zamieszczam krótki “spis treści”:

  • WYPRAWY dzielę się tutaj z Wami większymi wyjazdami, zazwyczaj kilkunastodniowymi, wymagającymi więcej przygotowań niż tylko zakupienie biletu lotniczego i spakowania walizki w kwadrans. Większość z nich zorganizowałam sama, ale zdarzało mi się też załapać na “gotowca”.
  • WEEKENDOWO to kilkudniowe wypady do większych europejskich miast, nie tylko do zrobienia w weekendy. Znajdziecie tutaj krótkie opisy miejsc, które bezwzględnie trzeba odwiedzić, ale też ukryte, zazwyczaj bardzo urokliwe miejsca, o których nie wszyscy wiedzą. Nie jest to blog kulinarny, ale jeżeli natknęłam się na jakieś wyjątkowo rozpieszczające podniebienie miejsce, też je tutaj znajdziecie.
  • WIELKA BRYTANIA jeśli przeczytaliście już co nieco o mnie, wiecie, że dosyć często bywam na Brytyjskich Wyspach. Skupiam się głównie na pracy, ale każdy wolny dzień wykorzystuję na poznawanie nietypowych miejsc, nie raz nawet nieznanych miejscowym. Jeśli wybieracie się do którejkolwiek części Zjednoczonego Królestwa koniecznie sprawdźcie wpisy, żeby nie przegapić czegoś niezapomnianego.
  • RECEPTA NA – obiecuję, że nie będę tutaj przynudzać o farmakologii ani działaniach niepożądanych leków. Raczej znajdziecie tutaj praktyczne porady dotyczące tripów w różne zakątki świata, rozbieżność od A do Z, dlatego warto zerknąć przed jakąkolwiek podróżą.

 

Mam nadzieję, że swoimi podróżami i przeżyciami, a przede wszystkim opisami zamieszczonymi na blogu, ułatwię Wam odnalezienie swojej własnej recepty na niezapomniane poznawanie świata.

Zapraszam!